SPOLUPRÁCI ZAČÍNÁME OBHLÍDKOU MÍSTA, PŘI KTERÉ SE DOHODNEME, CO AKTUÁLNĚ VY A VAŠE DOMÁCNOST POTŘEBUJETE. tato schůzka je zdarma.

OBVYKLÁ DÉLKA PRAVIDELNÉHO ÚKLIDU 3-4 HODINY. CENA OD 350,- KČ/HOD. v ceně jsou čistící prostředky a pomůcky.

 • MINIMÁLNÍ SAZBA ZA PRAVIDELNÝ ÚKLID JE 700,- KČ, TEDY 2 HODINY

 • MINIMÁLNÍ SAZBA ZA JEDNORÁZOVÝ ÚKLID JE 1200,- KČ, TEDY 3 HODINY

Chcete objednat úklid nebo máte dotaz? Napište nám

 • Jak probíhá spolupráce?
 • Co je součástí úklidu?
 • Jak dlouho trvá úklid a jaká je cena?
 • Co byste měli připravit než k Vám půjdeme uklízet?
 • Čím uklízíme? Aneb co je to ekologický úklid v našem podání?
 • Proč je tak důležitá všestranná otevřená komunikace?
 • Vzorové příklady domácností – velikost – čas – rozsah úklidu – cena
 • Pár zajímavostí na závěr.

————————————————————————————————————————————

jak probíhá spolupráce

S novým zákazníkem se vždy před začátkem spolupráce sejdeme osobně na obhlídce prostoru, kde budeme uklízet. Schůzka zabere 15-20 minut. Domluvíme si konkrétní podmínky úklidu – co uklízet, jak, na co nesahat, čemu se naopak více věnovat, jak dlouho můžeme uklízet apod. Na pravidelný úklid k Vám bude docházet stále stejná Jarmylka. Budete tedy znát paní, která se bude starat o Vaši domácnost.

CO JE SOUČÁSTÍ ÚKLIDU

Součástí úklidu je to, na čem se domluvíme při úvodní schůzce. Tedy záleží především na Vás, jaké budou Vaše požadavky. Každá domácnost potřebuje jiný přístup a jiný úklid. Při první schůzce se proto vždy domlouváme na konkrétní podobě úklidu a potřebách zákazníka.

Zpravidla je součástí běžného pravidelného úklidu:

 • čištění podlah (suché, mokré)
 • vodorovné povrchy (poličky, stoly)
 • koupelna, WC
 • kuchyňská pracovní deska
 • porovnání věcí dle domluvy

Ostatní domácí práce

Další domácí práce nad rámec běžného pravidelného úklidu, které pro Vás rády zajistíme:

 • mytí oken
 • žehlení
 • mytí lednice
 • venčení psa
 • mytí dveří apod.

jsou časově náročnější a není možné je stíhat během běžného úklidu všechny najednou. Vždy se proto domlouváme individuálně, zda má Jarmylka tato místa umývat postupně a vždy k úklidu přidat třeba jedno okno, nebo některé dveře apod.. nebo zda si na takovýto důkladnější úklid vyhradíme zvlášť návštěvu, kdy všechna tato běžně opomíjená místa umyjeme najednou. Opět je to o domluvě a o tom, co konkrétně bude Vám vyhovovat.

NĚCO NAVÍC

Dovolíme si řídit se intuicí a prostor harmonizovat tak, aby byl nejen uklizený, ale i příjemný a působil dobře. Proto používáme vonné silice a harmonizační zvonkohry. Občas k úklidu přidáme něco, co se běžně neuklízí, pokud naznáme, že už je nutné to uklidit a zase třeba vynecháme prostor, který zrovna úklid nevyžaduje. Vždy tak, aby úklid trval dohodnutý čas, přibližně 2-4 hodiny.

JAK DLOUHO TRVÁ ÚKLID A JAKÁ JE CENA

Běžný ekologický úklid domácnosti, který je prováděn pravidelně, nejčastěji 1x týdně zabere podle velikosti prostor 2-4 hodiny. Čas je upřesněn se zákazníkem podle potřeb a podle specifikace úklidu, kterou se zákazníkem domlouváme na úvodní schůzce. Nestane se tedy, že bychom uklízely déle než se domluvíme s Vámi.

Ekologický úklid domácnosti stojí od 350,- Kč/hod. V ceně jsou čistící pomůcky a prostředky. S úklidem tedy nemáte spojeny žádné další náklady. Z hygienických důvodů používáme smetáky, kbelíky a vysavače zákazníka. Ale vše záleží na domluvě.

PROČ POČÍTÁME CENU ZA HODINU A NE ZA ÚKOL/ZAKÁZKU?

Každý prostor je jiný (množství nábytku, věcí, typ povrchu, počet a povaha obyvatel, zvířata) a péče o něj si vyžádá jiný čas. Kdybychom naceňovaly úklid paušálně (stejná cena z úklid), za stejnou odměnu bychom u jednoho zákazníka uklízely 2 hodiny a u jiného třeba 4 hodiny.

A to by vedlo přirozeně k tomu, že by jeden prostor byl pro nás snazší a druhý těžší. Jeden oblíbenější a druhý nespravedlivý a neoblíbený. Jeden zákazník by dotoval druhého.

Ve výsledku se k ceně za úkol s každým zákazníkem stejně dopracujeme a částka za hodinu slouží hlavně jako pomůcka.

Řešíme to totiž takto: pečlivě komunikujeme o potřebách prostoru a jeho uživatel a nastavíme délku a výsledek úklidu na základě společné dohody s Vámi tak, aby to bylo v pořádku pro obě strany. Vlastně pro všechny tři strany- ta naše Země se také počítá :-).

Tak proto tedy.

CO BYSTE MĚLI PŘIPRAVIT NEŽ K VÁM PŘIJDEME UKLÍZET

Nic. Nemusíte uklízet, než k Vám přijdeme, klidně nechte byt v takovém stavu, jak jej máte běžně. Poradíme si s tím. Na úvodní schůzce se domlouváme, kam dávat které věci, pokud např. v dětském pokoji jsou hračky po zemi, domluvíme se kam je můžeme uklízet. Totéž s oblečením, na které po bytě narazíme apod.

Nemusíte chystat žádné čistící prostředky ani pomůcky. Pokud je to možné, preferujeme používání Vašeho vysavače a to zejména z hygienických důvodů. Samozřejmě že je také nepohodlné s vysavačem cestovat přes město MHD. Pokud ale vysavač nemáte nebo není v dobré kondici, vezmeme vlastní vysavač.

Čím uklízíme? Aneb co je to ekologický úklid v našem podání

Uklízíme ekologicky, tedy šetrně k životnímu prostředí. To je naší hlavní zásadou.

K tomu jsme se rozhodly používat tyto prostředky:

 • ocet
 • jedlá soda
 • česká ekologická drogerie, nejčastěji Yellow & Blue
 • kartáčky, houbičky, hadříky – čistící pomůcky po každém úklidu nevyhazujeme, ale pereme na 90°C a používáme znovu. K praní používáme ekologické přípravky na praní z mýdlových ořechů
 • vonné silice
 • a minimálně dvě šikovné ruce naší „Jarmylky“

PROČ JE DŮLEŽITÁ VŠESTRANNĚ OTEVŘENÁ KOMUNIKACE

Pravidelný úklid domácností a úklid ve firmách a jiných provozech má svá specifika. Ekologický úklid není výjimkou. Když uklízíte sami, u sebe doma, odpustíte si, že jednou nesetřete poličku nad postelí a jindy zase vynecháte parapety v kuchyni. A nijak Vám to nevadí.

Ale když někomu za úklid zaplatíte, tak očekáváte,že bude úklid vždy 100%. To je v pořádku. Tak to prostě je… Je ale dobré myslet i na to, že ti, kteří u Vás uklízejí jsou také „jen“ lidé. A tak se může stát, že jednou na něco zapomenou nebo nestihnou vše jak byste si představovaly. Často jsme se proto setkávaly s názorem, že naši zákazníci, kteří v minulosti využívali služeb jiných úklidových firem nebo měli jen soukromě domluvenou slečnu na úklid, byli po nějakém čase s úklidem nespokojení, protože úroveň úklidu měla klesající tendenci.

Tak to je.. všude. Je tu ale jedna dobrá zpráva. Když o tom víme, můžeme s tím pracovat. U nás proto uklízíme trochu jinak. Máme celou řadu opatření, jak poklesu kvality úklidu  předcházet nebo jak ji řešit.

 • střídáme paní na úklid („Jarmylky“) tak, aby je úklid stále bavil
 • občas uklízíme ve dvou
 • uklízíme při hudbě
 • ale základem je OTEVŘENÁ KOMUNIKACE.

Naše paní na úklid – Jarmylky se na nás mohou kdykoliv obrátit s tím, že už cítí, že je úklid určitého prostoru již vyčerpává a že se nesoustředí tak, jako na začátku. Stejně tak jsme rády, když zákazník, který si všimne, že úklid u něj doma již není to co býval, jednoduše zavolá nám a probereme možnosti co s tím.

Je pro nás důležité, aby všechny zúčastněné strany byly spokojené. A to jak zákazník, tak paní na úklid – Jarmylka. Jsme přesvědčené, že je velký rozdíl, jestli uklízel u Vás doma člověk s radostí a v dobré náladě nebo otrávený a naštvaný. Zelené úklidy nejsou jen o pořádku, ale i o radosti, o dobrém pocitu a o čistém svědomí, že děláme práci jak nejlépe dovedeme.

A proto potřebujeme, abyste k nám byli upřímní a veškeré připomínky otevřeně a konstruktivně komunikovali se zakladatelkami Zelené úklidovky.

příklady úklidů

Pro konkrétní případy koukněte do sekce REFERENCE ZELENÉ ÚKLIDOVKY

PÁR ZAJÍMAVOSTÍ NA ZÁVĚR

NA CO JSME PŘIŠLY A MYSLÍME SI, ŽE VÁM NAŠE POZNATKY MOHOU POMOCI:

 • Ženy se často domnívají, že musí před profi úklidem nejdříve samy uklidit – byli byste překvapeni, ale chaos, obzvláště v rodinách s dětmi je věc spíš obvyklá, než výjimečná. To všechny známe. Z našeho pohledu velký  nepořádek na začátku znamená velký rozdíl a příjemný pocit z vykonané práce. Takže nám nepořádné domácnosti vůbec nevadí, není důvod se stydět nebo se cítit nepatřičně, když u vás doma najdeme pod postelí jahodu i mimo sezónu 🙂
 • Zákazníci jsou často zklamáni předchozími zkušenostmi s profi úklidem a mají obavu, že opět nebudou spokojeni. Proto klademe důraz na komunikaci se zákazníkem i s Jarmylkami, které k Vám půjdou uklízet. Více o důležitosti komunikace při úklidu
 • Fenomén klesající kvality – víme o tom a proto podnikáme rozmanitá opatření – občas pracujeme ve dvou, práce jde lépe od ruky a více baví, někdy si k práci pustíme oblíbenou hudbu, používáme vonné silice, které navodí příjemnou a pohodovou atmosféru, když zaměstnanec cítí, že potřebuje změnit prostor, ve kterém uklízí, domluvíme se a přesuneme jej na čas k jinému zákazníkovi apod.
 • Někteří zákazníci mají specifické požadavky v péči o jejich domácnost a tak raději nechtějí cizí osobu do své domácnosti pustit. Nestyďte se říct si, co a jak si představujete, jaký chcete, aby byl výsledek.

STÁLE NEVÍTE, JESTLI JE PRAVIDELNÝ EKOLOGICKÝ ÚKLID DOMÁCNOSTI PRO VÁS TO PRAVÉ? PODÍVEJTE SE NA REFERENCE NAŠICH ZÁKAZNÍKŮ

Chcete objednat úklid nebo máte dotaz? Napište nám