Debordelizace byt 3+1

Kč 5.600,- + barter 3x havajská masáž
Debordelizace bytu 3+1

POMOC mladé maminCE DVOU DĚTÍ

Zadání:

Potřebuji pomoct, domácnost už mi úplně spadla na hlavu, napsala nám Gábina. Stydím se, že jsem to nechala dojít tak daleko, ale nejsem už schopná s tím sama něco udělat.

Životní okolnosti – péče o dvě malé děti, náročné období v osobním životě a pár dobře míněných darů dovedly Gábinu do stavu, kdy už nemohla dál. Chtěla začít znovu a potřebovala k tomu impuls. Jsme moc rády, že jsme jí ten impuls mohly dát a mohly jsme z jejího bytu udělat opět příjemné místo k žití.

CO BYLO SOUČÁSTÍ:

Byt byl zavalen věcmi, bylo třeba vytřídit a odvézt spoustu dětského oblečení, starých papírů roztřídit boty, oblečení, spoustu a spoustu dokumentů, upomínkových předmětů a jiných věcí, které se za roky nastřádaly a nikdy nedošlo k jejich protřízení.

Také jsme naznaly, že je nutné trochu přeorganizovat nábytek tak, aby se Gábina opět naučila spávat ráda v ložnici a měla tak nějaký prostor pro sebe, kde by mohla relaxovat a načerpávat energii.

Když jme do bytu přišly, byl přeplněný tak, že v ložnici se už spát nedalo a do komory se téměř nedalo vejít. Toto byly tedy hlavní dva úkoly – vytvořit místo pro Gábinu v ložnici a místo pro věci v komoře. Nakonec jsme zvládly i obývací pokoj.

Z bytu jsme vynosily plnou dodávku věcí – které jsme odvezly do sběrného dvora. Roztřídily – plasty, sklo, papír, oblečení pro charitu, hračky pro charitu a nábytek.

JAK DLOUHO TO TRVALO A KOLIK TO STÁLO

Gábina je maminka na mateřské a je na děti sama. Nemá tedy peněz nazbyt. Přistoupily jsme tedy na barter části ceny.

Celkem jsme u Gábiny strávily 9 hodin. Běžně by to znamenalo 9*1000 = 9.000,-

Tentokrát ale Gábina zaplatila 5.600,- + 3x havajská masáž k tomu. Gábina totiž masíruje, takže se rády u ní zrelaxujeme. To stěhování skříně nám dalo zabrat, tak si namožené svaly zaslouží odpočinek 🙂

Komora před úklidem Zelené úklidovky
Komora před úklidem Zelené úklidovky
Komora po úklidu Zelené úklidovky
Komora po úklidu Zelené úklidovky – dětské postele a oblečení jsou připraveny pro kamarádky. Boty a jiné věci vytříděné a odvežené.
Ložnice před úklidem Zelené úklidovky 1
Ložnice před úklidem Zelené úklidovky 1 – ložnice nepoužitelná, nebylo možné tam už ani spát. Kvůli všem věcem spávala už Gábina raději v obýváku na gauči.
Ložnice před úklidem Zelené úklidovky 2 - oblečení, zaskládaná postel i nábytek.
Ložnice před úklidem Zelené úklidovky 2 – oblečení, zaskládané postel, nábytek.
Ložnice po úklidu Zelené úklidovky 1
Ložnice po úklidu Zelené úklidovky 1 – nábytek přestěhován, světlo připevněno, vše uklizeno.
Ložnice po úklidu Zelené úklidovky 1
Ložnice po úklidu Zelené úklidovky 2 – tady už si člověk rád odpočine.
Předsíň před úklidem Zelené úklidovky
Předsíň před úklidem Zelené úklidovky – na zemi krabice s věcmi, zejména oblečením a papíry, starou elektronikou apod.
Předsíň po úklidu Zelené úklidovky - skříň je v ložnici, všechny věci buď odvezené nebo v komoře. Zůstalo jen prádlo na vyprání.
Předsíň po úklidu Zelené úklidovky – skříň je v ložnici, všechny věci buď odvezené nebo v komoře. Zůstalo jen prádlo na vyprání a jedna polička na přidělání do kuchyně.